Cheetah

בניית אתרים

איך בונים אתר?

במאמר זה ננסה לתמצת את התחום של בניית אתרים. מה זה אתר טוב, כמה זמן לוקח לבנות אתר ומשמעות האתרים השונים ברחבי הרשת.

תצורות בניית אתרים

כשאדם רגיל שומע על בניית אתרים ותצורותיו השונות, אין הוא מייחס חשיבות והבנה במה זה למעשה כרוך. כמה שעות השקעה, כמה מתכנתים עושים את עבודתם, באיזה פלטפורמות משתמשים וכד’. אבל, חשיבות לכל הדברים הללו ועוד, הינה קריטית למה שהלקוח מקבל בסוף. אנחנו תמיד צריכים לזכור נקודה חשובה: בונים אתר אינטרנט לא בשביל להגיד ש”יש לי אתר”. אלא, בכדי שהאתר ישמש את הלקוח נאמנה, בצורה יציבה, בטוחה, שיווקית, מסחרית ואסטרטגית.

מי בונה לכם אתר אינטרנט?

הרבה פעמים הלקוח חושב שאם הוא ניגש לחברה גדולה לבניית אתרים, הוא יקבל תוצאה טובה יותר. השאלה הגדולה, כמה זה יעלה לו? כשחברה גדולה מתחילה לבנות אתר, מעורבים בתהליך: מעצב, מתכנת (לפעמים יותר מאחד), בודק תוכנה, מנהל פרוייקט וכד’. על כל אלה צריך לשלם! אם אתם מפתחים אפליקציה מורכבת, אז בהחלט זה הכיוון. אבל אם אתם מכוונים לאתר תדמיתי, אז כמות האנשים שאמורה להיות מעורבת בפרויקט הינה מינימאלית.

תצורות בניית אתרים:

  1. כתיבת קוד ע”י מתכנת – הכל טוב. עד השלב שבו תרצו לשנות את המלל, תמונות או כל דבר אחד. יכול להיות שהאתר יהיה מאוד מהיר, אבל כל שינוי תצטרכו לשלם למתכנת הרבה כסף, ולהוציא הרבה אנרגיות. כי בכל שינוי קטן תהיו כפופים ליכולות וזמינות של המתכנת.
  2. אתרים חינמיים – גם פה הכל נראה טוב בהתחלה. עד הרגע שבו תרצו להופיע בקדמה בגוגל. העניין שגוגל ומנועי חיפוש אחרים “לא אוהבים” מנועים חינמיים, כיוון שלא תמיד הקוד נראה להם לטובת סריקה (זה מה שתמיד מנועי החיפוש עושים, גם כשאתר שלכם באוויר). את זה ינסו להסתיר מכם עד הרגע האחרון.
  3. וורדפרס ומערכות בנייה דומות – זהו המנוע הפופולארי ביותר בקרב אתרי אינטרנט טובים. אפשר לבנות גם בקוד, וגם בתבניות מוכנות. כל בונה אתרים מחליט על הדרך שנוחה לו ובהתבסס על התוצאה שהלקוח רוצה לקבל בסוף. ולבסוף התוצאה זה אתר יפה, יעיל, מהיר וניתן לשינוי ע”י הלקוח הסופי די בקלות. הלקוח בעצמו יוכל לשנות תוכן, תמונות וכד’, ללא ידיעת תכנות.

כמה זמן לוקח לבנות אתר?

בניית אתר בסיסי מתחילה החל מ 25 שעות נטו. אורך כולל לבניית אתר טוב, יכולה לקחת גם חודשיים, אבל ישנם הרבה גורמים שאינם תלויים במתכנת. ולפעמים זמני ההמתנה נחוצים לבניית אתר טוב.

כמה יכול לעלות אתר תדמיתי טוב?

מתכנת ממוצע יכול לקחת כ 200 ש”ח לשעת עבודתו בבניית האתר שלכם. ואם נכפיל 25 כפול 200 = 5,000 ש”ח. זו פחות או יותר העלות המינימאלית לאתר טוב.

אם מישהו מציע לכם אתר ב 500 ש”ח, תדמיינו כמה זמן הוא ישקיע באתר שלכם ומה תקבלו לבסוף…

איך לבחור את החברה שתעשה לי אתר טוב?

כמו בכל שרות אתם חייבים הגינות, זמינות ומקצועיות. אם יש חברה גדולה שמציעה לכם שרות טוב, אבל מי שאתם מתנהלים מולו זה איש מכירות בלבד. תדעו שבשלב בניית האתר שלכם הוא יתנתק, כיוון שאת לחמו הוא מרוויח מכמות הלקוחות שהוא יביא. והרבה פעמים מידע שנצבר אצל איש המכירות בנוגע לאתר שלכם, פשוט הולך לאיבוד.

מנגד, אם יש חברה קטנה שמציע שרות לבניית אתר אינטרנט, והאדם מולו אתם מתנהלים בשלבי המכירה, זה גם אותו אדם שיוביל צוות או יעשה בעצמו את האתר שלכם – הרווחתם. כי כל שינוי, כל בקשה, הוא מייד מיישם. ובד”כ זה גם מתומחר מראש, לכן לא תהיה עלות נוספת לעניין.

חברתנו Cheetah Web Design מציעה בדיוק את השרות הזה. אנחנו חברה קטנה שמתמקדת בלקוח ובאתרים בודדים כל חודש. אין מטרתנו לקחת עשרות אתרים. אלא להתמקד בצורה מקצועית בכל אתר ואתר שאנו בונים. ב 100% מהמקרים, אדם שאתם מתנהלים מולו בשלב הרכישה/ הזמנה, הוא גם אותו אחד שיבנה לכם את האתר, או יוביל את הקמתו אם הוא מורכב ודורש מוחות נוספים.

דברו איתנו, ונשמח לעמוד לרשותכם 🙂